Sudamericana Kupası Tahminleri 10.08.2016

0

10.08.2016 Çarşamba gününe özel iddaa tahminleri ve maç yorumlarına Sudamericana Kupası maçları ile devam edelim. Nesine.com’un başarılı yazarı Mertcan Bulca’nın bu maçlara özel iddaa tahminlerine bakalım. Kendisi Güney Amerika’nın uzmanları arasında yer almaktadır. Habertürk iddaa ve Nesine’de yazılarına devam etmektedir.

596 Montevideo Wanderers – O Higgins

Uruguay ekibi Montevideo Wanderers’in stadı yetersiz olduğundan bu maça aynı şehirde bulunan Franzini’de oynanacak. 4 hazırlık maçında aldıkları 3 galibiyetle en azından resmi maç oynamadıkları dönemde ‘hazırım’ mesajını verdiler. O’Higgins tarihi boyunca Sudamericana’da iki maça çıktı ve galip gelemedi. Şili’de sezonun ilk 2 maçında kaleyi bulan şutlar yüzdesinde özellikle ceza sahasına girme konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Bu turu ortada görüyorum. 90 dakika sonunda eşitlik görebiliriz.

602 Barcelona Gua – Zamora

*****
*****
ÜYE OLAN HERKESE 30 TL
*****

Barcelona Gua, Ekvador takımı olsa da liman kent, Guayaquil şehrinin ekibi olduğundan rakım avantajına sahip değil. Yalnız yıllar sonra en azından ezeli rakipleri Emelec’in seviyesine çıktıklarını söyleyebilirim ve ilk turda kendilerinden çok daha zayıf bir rakibe karşı mücadele edecekler. Zamora’nın 12 maçlık yenilmezlik serisi haftasonunda bitti. Genelde uluslar arası arenada varlar ama averaj takımı olmaktan öteye gidemiyorlar. Barcelona Gua favori ama hem düşen oran itibariyle hem de Zamora’nın skor bulacağını düşünmediğimden karşılıklı gol yok daha cazip gözüküyor.

603 Independiente Med. – Univ Catolica (Ecu)

İndependiente Medellin’i kupanın favorilerinden biri olarak görüyorum. 2010’dan sonra döndükleri uluslar arası arenada mutlaka başarı hedefliyorlar çünkü ezeli rakipleri Atletico Nacional, Libertadores’in son şampiyonu ve onlarda bu turnuvada boy gösterecekler. Medellin, Alvarez yönetiminde iyi bir ivme yakaladı. Başta 15 gollü Castro olmak üzere bazı ideal 11’den isimler ligdeki maçta dinlendirildi. Catolica son iki Sudamericana’da yarıştı ama her yönüyle rakibinin gerisinde bir takım. İndependiente Jose Teran’ın Libertadores’te yaptıkları mutlaka Ekvador kulüpleri için ilham kaynağı olacaktır ama bu kupanın formatı daha farklı. Medellin ilk yarıdan skor üstünlüğünü bulacatır.

597 Sol de America – Jorge Wilstermann

24 yıl aradan sonra uluslar arası bir organizasyona katılma hakkı kazanan Sol de America’da heyecan büyüktü. Geçtiğimiz haftaya kadar içerideki karşılaşmayı nerede oynayacakları belirsizdi ama eksiklikleri giderdiler ve kendi statlarında bu maça çıkacaklar. Javier Sanguinetti yönetiminde başarılı olduğu kadar istikrarlı bir performansları var. 10 gollü Ernesto Alvarez çok formda. Kaptan Sosa en önemli eksikleri. Wilstermann cephesi sakatlıklardan dolayı bazı mevkilerde zorunlu değişiklikler yapacak. Sol de America gol anlamında sorun yaşamazken, zayıf Bolivya ekibi karşısında coşkusunu bulduğu an da galibiyete uzanacaktır.

CEVAP VER