NBA iddaa Tahminleri 12 Nisan 2016

0

Galatasaray – AGÜ maçı ertelendi ve şu an beni buraya bağlayan bir şey kalmadı. Çıkmadan geceki maçlar hakkında bir ön bilgi vereyim.

Gecenin en önemli maçı Detroit – Miami maçı olacak. Detroit , Cleveland’tan kaçmak istiyor bunun için Indiana’yı geçmek zorunda. Şu an iki takımın da galibiyet sayıları eşit (43). Miami ise 1 maç eksiğiyle beraber Boston Ve Charlotte ile beraber 4. sıra mücadelesi verecek. Ufakta olsa Atlanta’yı geçip 3. sırada bitirme şansları da var. Gecenin bu en belirleyici maçında biraz savunma izleriz diye düşünüyorum.

Oklahoma’da rotasyon olacak bu gece. Durant , Westbrook ve Ibaka büyük ihtimalle dinlendirilecek. Zaten OKC’nin yeri uzun zamandır belli. Takımın tek hedefi Westbrook’un triple-double rekoru. 1 kere daha yaparsa Magic Johnson’u geride bırakıp tek sezonda en çok triple-double yapan oyuncu olacak fakat rakipte Spurs olunca Billy Donovan bunu zorlamak istememiş belli ki. Spurs cephesinde de bir rotasyon bekliyorum fakat Spurs Okc’ye oranla çok daha az bireysele bağlı bir takım olduğundan büyük çapta bir rotasyon olmazsa Spurs galibiyeti alabiliriz.

Indiana’da Paul George’un oynayacağı haberi geldi. Gecenin başka bir sıralama belirleyebilecek maçı olacak bu maç. Indiana Ve Detroit 7. sıra için çekişiyor ve Indiana kalan 2 maçını kazandığı takdirde Detroit’in ne yaptığını önemsemeden 7. bitirecek ligi. NYK ise amaçsız. Porzingis ve Calderon oynamayacakken Carmelo’nun da büyük ihtimalle oynamamasını bekleniyor. NYK zaman zaman ekstra skorerle çıkarabiliyor maç içinde. Derrick Williams bunun en güzel örneği. Jerian Grant , Kevin Seraphin gibi yüzüne bakmayacağımız isimlerde şans buluyor son haftalarda fakat şunu söyleyebilirim ki NYK’nın leş bir kadrosu var özellikle eksikleri dışarıda bıraktığımızda. Bir kere Vujacic hala NBA’de ve Knicks forması giyiyor bu durumdan oldukça rahatsızım lakin bunu sonra konuşuruz. İlk 5’inde korku salan tek isim , nasıl durdurulacağı şüpheli olan tek oyuncu yok NYK’nın. Indiana’nın normal şartlarda ezip geçmesi rahat kazanması lazım.

Gecenin bir diğer güvendiğim maçı Memphis. Çok önemli eksikleri var ve son 18 maçlarını bu eksiklerle oynadılar. Cavs galibiyeti ile şaşırtarak başladılar fakat geri kalan 17 maçta sadece 3 galibiyet alabilidiler. Takımın normal ilk 5’inden geriye sadece Zach Randolph ile Matt Barnes kaldı. Bu süreçte Lance Stephenson ve Vince Carter ilk 5’e yerleşti Farmar ile kontrat imzalandı. Baktığımız zaman en azından Zach geri döndü ve zaman zamanda olsa Barnes ile beraber 4-5 pozisyonlarını kapattılar nitekim bu bölgede uzun süre JaMychal Green ve Ryan Hollins ikilisini izlemiştik. Cidden can sıkıcı zamanlardı. Clippers’ın yeri garanti ve akşam bir rotasyon bekliyorum. Memphis ise Portland’ı geçip 5. sıradak PO yapma uğraşı verecekken aynı zamanda arkadan onu kovalayan Dallas’a geçilmeme çabası içinde olacak. Memphis son maçında Oracle Arena’da GSW ile karşılaşacak. Buradan galibiyet çıkarmasının imkansıza yakın olduğunu düşünürsek bu maçtan başka çareleri yok. Nitekim Dallas’ta son maçında Spurs ile oynayacak fakat Spurs rotasyonu olacak bu maçta muhtemelen Dallas favori çıkar maça. GSW ise bildiğimiz üzere rekor için çıkacak. Dolayısıyla Memphis bugün galip gelemezse 7. sıraya gerileyp Spurs ile eşleşebilir. Oklahoma ile eşleşme şanslarını sonuna kadar kullanacaklardır bugün.

CEVAP VER