NBA 2016 Şampiyonu Kim olur? GSW – CLE 7. Maç!

0

NBA’de sona geldik.. Seri çok değişken şekilde ilerledi. Ancak sonunda 3-3’e kadar geldi. Artık son maç oynanacak ve bu gece 03.00’de NBA Şampiyonu belli olacak. Golden State, Bogut’un yokluğunda bunu başarmaya çalışacak. Cleveland ise Lebron ile artık şampiyon olmak istiyor! NBA iddaa tahminleri ve maç yorumları gelecek sezon da Günün Kuponu sitesinde olacak.!

Seride ilk iki maç normal sezon maçı gibi oldu. Finale çok yakışmayan bir mücadele ortaya koyan Cleveland rakibine hiç direnemedi. Ancak 3. maçta Cleveland kendine geldi ve farklı kazanmasını bildi. Serinin 4. maçı kırılma maçı olarak görünüyordu. Zira 3-1’den geri gelip şampiyon olan yok. Bu gerçekte göz önünde olunca 3-1’i yapması halinde Golden State işi bitirmiş olacaktı ki maçı da kazandılar. Başabaş geçen maçta geriden gelerek kazandılar. Serinin 5. maçında Green ve Bogut sorunu son şampiyonu vurdu.. Green cezası nedeni ile Bogut da sakatlığından dolayı takımı yalnız bırakınca Cleveland işi götürdü.

LEBRON ve IRVİNG’TEN 41 SAYI

İki süperstarı aynı anda 40 üzeri sayı atan Cleveland seriyi deplasmanda sonlandırmadı ve 3-2’e kadar getirdi. Artık psikolojik üstünlük de el değiştirmişti. Bogut sezonu kapamıştı. Pota altında işler bir anda değişti ki bunu 6. maçta çok net gördük.. İlk 5’te Green ile başlayan Golden State, Thompson’a ilk çeyrekte tam 9 ribaunt verdi. İlk çeyrekten işin rengi belli oldu ve maçı çok rahat şekilde Cleveland kazandı.. Lebron yine 40+ sayı atarak NBA’de bir rekora daha adını yazdırdı.

Ve Final.. Seride 7. Maç!

Telafisi olmayan maça çıkılıyor. Golden State sahasında çok güçlü. Çok az kaybettiler ancak pota altına bir çözüm üretmeleri gerek. İggy’nin de son maçta hafif sakatlığı vardı. Onun da durumu önemli.  Pota altı savunmasında Ezeli bence vasatın bile altında. Varejao enerjisi ile daha iyi duruyor ancak skor opsiyonu olmaktan uzak. Tabi en büyük etken Curry ve Klay’ın performansı olacak. Onlar etkili olduğu zaman Golden State’yi durdurmak çok kolay olmuyor. Son maçın sertliğini düşündüğümüzde işleri çok kolay olmayacak.

Lebron ve arkadaşları artık şampiyonluk istiyor. Geçen sezon tek başına savaşan Lebron bu sezon önemli katkılar alıyor. Irving özellikle ona büyük yardımcı. Love son maçlarda vasatı aşamıyor. Ancak potansiyeli ortada. Her an patlama yapabilecek bir isim. Lebron bu işin sonunu görmeden bırakmaz. Pota altına çok daha fazla girdiğini gördük. Bogut büyük bir tehditti ancak şimdi işler daha kolay oluyor. Cleveland’ın savunması da en büyük artısı. İki yıldızı durdurduğu an Golden State bir anda kilitleniyor.

NBA’de bu sezon Cleveland şampiyon olacak diye düşünüyorum. Lebron yine 40 barajına kadar yaklaşır. Yan parçaların performansı kilit nokta. Ben hala Love’dan bir patlama beklemedeyim.. JR Smith atarak başlayabilirse çok daha kolay işler ilerleyecektir.

CEVAP VER