Euro 2016 Tahminleri: 112 Portekiz – İzlanda

0

14 Haziran Salı Euro 2016 iddaa tahminleri ile sizlere yardımcı olmaya devam ediyoruz. Euro 2016’da grup maçlarında ilk maçların sonuna doğru ilerliyoruz. Cem Top sizler için bugüne özel yorumlarda bulundu. Her gün kazandıran maç yorumları, iddaa tahminleri ve banko maçlar Günün Kuponu sitenizde.. Siz de her gün sitemizi takip ederek kazanmaya devam edebilirsiniz.

112 Portekiz – İzlanda

F Grubunun bir diğer maçında uluslararası organizasyonlarda bir türlü tatmin edici noktaya ulaşamayan Portekiz ile bu tür maçların acemisi İzlanda karşı karşıya gelecekler. Bu maçı Cüneyt Çakır’ın yönetecek olması da karşılaşmayı dikkatli gözlerle izlememiz için bir başka sebep.

Elemelerde beşli grupta mücadele eden Portekiz, Arnavutluk’un 7 puan önünde rahat şekilde turnuvaya katılım hakkını elde etmişti. Oynadıkları sekiz maçın yedisini kazanmışlardı. Hazırlık döneminde İngiltere ve Bulgaristan’a kaybettiler; Belçika, Norveç ve Estonya’yı mağlup ettiler. Yıldızlarla dolu kadroda Quaresma’nın hafif sakatlığı dışında önemli bir eksikleri yok. Öte yandan takım olma konusunda ezelden beri yaşadıkları sıkıntı bu turnuvaya sirayet edecek mi onu ben de merak ediyorum. Çünkü rakipleri her şeyiyle bir sistem takımı.

330 bin kişilik nüfusuna rağmen son dönemde futbolda atılım yapan ülkelerden biri olan İzlanda, bizim de bulunduğumuz grubu ikinci bitirerek Fransa biletini cebine koymuştu. Grupta oynadıkları ilk 7 maçtan 6 galibiyet çıkardılar. Sonraki üç maçta rehavete girip galibiyet alamadılar. Hazırlık döneminde defansif açıdan kötü sinyaller verdiklerini söylemek gerekiyor. 6 maçta 12 gol yediler ve sadece Lichtenstein karşısında kalelerini gole kapatabildiler. Lars Lagerbäck gibi son derece deneyimli bir teknik adamın idaresinde defansif zaaflarına çözüm bulmaları gerekecek. Yoksa işleri zor olur.

Gerek Portekiz’in hayal kırıklığı yaratma potansiyeli gerekse de İzlanda’nın “ters takım” tabir ettiğimiz ekiplerden biri olması nedeniyle ben taraf bahsi yerine alternatiflere yönelme taraftarıyım. Her ne kadar turnuvada maçlar büyük oranda “2,5 altı” bitiyor ise de 1.95’lik orandan üst cazip ve denenebilir görünüyor.

(Maç Kodu: 112) TAHMİN: ÜSTOran: 1.95

CEVAP VER