Euro 2016 Tahminleri: 106 Polonya – K.İrlanda

0

12 Haziran Pazar Euro 2016 maçlarına özel yorumları Cem Top’un kaleminden bir de okuyun! Usta yazarımız sizin için Her Gün maçları yorumluyor. Euro 2016 maçlarının hepsine özel analizler ile Günün Kuponu okurlarına kazandırmaya devam ediyor. Güncel içeriği ile hazır kuponlar, banko maçlar ve iddaa tahminleri her gün sitenizde!

106 Polonya – Kuzey İrlanda

Tarih:12.06.2016 Saat:19.00
Stat: Stade de Nice
Maç günü hava: Çok Bulutlu, 24°C

Euro 2016 C Grubunda maçlar Polonya ile Kuzey İrlanda arasında oynanacak karşılaşma ile başlıyor. Bir taraf 3 kez katıldığı Avrupa Şampiyonalarında hiç gruptan çıkma başarısı gösteremezken, Kuzey İrlanda ise tarihinde ilk kez bu turnuvaya iştirak ediyor.

Fransa biletini Almanya’nın bir puan gerisinde 21 puanla grubunu ikinci bitirerek cebine koyan Polonya’da halk, belki de hiç olmadığı kadar umutla bu turnuvayı bekledi. Bu umudun kaynağı grup aşamasında sergilenen futbol kadar Lewandowski ve Arkadiusz Milik gibi iki uluslararası yıldıza sahip olmaları. Zaten Polonya’nın futbol anlayışını betimlemek için “ofansif” kelimesini kullanmak yeterli. Eleme grubunda 10 maçta 33 gol kaydettiler. Bu esnada Lewandowski de eleme gruplarının gol kralı unvanını kazandı. Hazırlık döneminde de göz doldurduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kuzey İrlanda milli formasını 31 kez giyen Michael O’Neill, tıpkı talebeleri gibi ilk kez böylesi büyük bir organizasyonda yer alacak. Eleme grubunu Romanya’nın önünde lider bitirerek turnuvaya katılım hakkı elde eden Kuzey İrlanda genel hatlarıyla set oyununu seven ve sinekten yağ çıkaran bir görüntüde. Özellikle duran toplar en büyük silahları gibi görünüyor. Polonya için Lewandowski ne ise Kuzey İrlanda için de Kyle Lafferty benzer özelliklere sahip bir futbolcu. Hazırlık döneminde Galler ve Slovakya ile berabere kaldılar; Slovenya ve Belarus’u yendiler. Açıkçası Polonya önündeki performansları savunmadaki görüntülerine bağlı olacak gibi.

Bu maçta her iki takımın da gol bulması sürpriz olmaz. Dolayısıyla kâğıt üzerinde 2,5 gol barajının aşılması mümkün görünüyor. Taraf bahsi için tercihim etkili hücum silahlarıyla Polonya olacak.

EURO 2016 TAHMİN: (1)Oran: 1.50

CEVAP VER