Euro 2016 Çeyrek Final Tahminleri & Eşleşmeler

0

Euro 2016’da artık sona doğru ilerliyoruz. Son 8 takım kaldı ve Son 16 turunda önemli sürprizlere de imza atıldı. Son sürprizi İzlanda yaptı ve İngiltere’yi elediler. Euro 2016 Çeyrek Final maç tahminleri ve eşleşmeler hakkında ön bilgi size sunacağız. Euro 2016 maç yorumlarını her gün Cem TOP yazıyor. Toplu yazılarla ada Euro 2016’a farklı bakış açısı yapıyoruz.

Euro 2016 Çeyrek Final Eşleşmeleri

Polonya – Portekiz (30 Haziran 2016)
Galler – Belçika (1 Temmuz 2016)
Almanya – İtalya (2 Temmuz 2016)
Fransa – İzlanda (3 Temmuz 2016)

Polonya – Portekiz maç analizi ve iddaa tahmini

Polonya burayı hak ederek geldi. Eleme grupları ile başlayan çıkışlarını Euro 2016 gruplarında da devam ettirdiler ve gol yemediler. Takım savunmasını en iyi yapan ekiplerden biri.. İsviçre karşısında da öne geçtikten sonra iyi savunma yaptılar ancak Shaqiri öyle bir gol attı ki onu savunmak imkansıza yakındı. Ancak penaltılar ile turu geçmeyi bildiler. Polonya’da hedef yarı final.. Bunu da hak ediyorlar. Kontrollü oyun sonunda sonuca gitmeye çalışacaklar. Portekiz gruplarda futbol oynamadan çıktı desek yeridir. Üç beraberlikle gruptan çıktılar ancak Hırvatistan gibi turnuvanın önemli ekibini elemeyi bildiler. Hırvatistan karşısında büyük bir oyun mu oynadılar derseniz; hayır. Takım savunması ile rakibi durdurup, Ronaldo ile gol aradılar. Quaresma sonradan oyuna girerek takımına turu getirdi. Ancak Portekiz’in hala büyük sorunları var. Maçta çok fazla gol sesi çıkmayacaktır. 2.5 Gol altı ideal.. İlk yarı bu maçta eşitlik bozulmaz. Son soru turu kim geçer diyecek olursanız %51 ile Portekiz diyorum.

Galler – Belçika maç analizi ve iddaa tahmini

Ve Galler.. Bu ülkenin de buralara gelmesi büyük başarı.. Galler’in futbolunu ciddiye alalı çok seneler geçmedi. Ancak Bale önderliğinde biraz da kura şansı ile çeyrek finali gördüler. Buradan sonrası onlar için büyük şans gerektiriyor. Zira artık kadro kalitesi buradan yukarısı için yeterli değil. Bale de zaten son maçta büyük bir oyun oynamadı. Hücumda çok zorlandıkları maçı biraz da şanslarının yardımı ile kazandılar. Belçika açısından bakacak olursak iyice açıldıklarını ifade etmek gerekir. İlk maçta İtalya’ya kaybettiler ancak görünen o ki finalde İtalya’dan rövanşı almak için sahada olacaklar! Son Macaristan maçı ile Hazard ve arkadaşları gösterdi ki Finali istiyorlar. Kura şansları da var. Final çok uzak değil. Belçika yine net bir galibiyet alır!

Almanya – İtalya maç analizi ve iddaa tahmini

Almanya yine yoluna devam etmesini biliyor. Grupta ve son maçta zorlanmadılar desek yeridir. Ancak ilk kez ciddi bir rakip karşısında kendilerini test edecekler. Bu maçın galibi de bana göre adını finale yazdırır! Almanya bu sefer rahat oynayamaz. İtalya özellikle orta sahayı kalabalık tutarak rakibin oyununu çok rahat bozuyor. Almanya için de orta saha durursa işler çok kolay olmayacaktır. İtalya son İspanya maçında yine çok koştu ve rakibe neredeyse şans bile tanımadı. İtalya bu turnuvanın en diri ve istekli takımı görüntüsünde. Conte kupayı istiyor ve kazanabilecek güçteler. Maçta KG Var öne çıkıyor. Gollü maçın ardından yine bir İtalya sürprizi gelebilir.

Fransa – İzlanda maç analizi ve iddaa tahmini

Bu eşleşmeyi herkes Fransa – İngiltere olarak bekliyordu. Ancak İzlanda önemli bir sürpriz yaparak İngiltere’yi elemeyi bildi. Hasan Şaş’ın da dediği gibi ”Elle topu kaleye götürseler 3 defa götürebilirler” ama Euro 2016’da Çeyrek Final de görebilirler! Fransa hem grup maçlarında hem de son İrlanda maçında çok zorlandı. Geriye düştükleri zaman baya kilitleniyorlar. Coman’ın varlığını İrlanda maçında olumlu yönde kullanmasını bildiler. Giroud ve Griezzman ikilisi iyi oyunlar sergiledi ve geri dönüş yaptılar. İzlanda savunması hava toplarında Giroud’a zorluk çıkaracaktır. Yine Griezzman’ın maçı olabilir. Ancak bir gerçek varsa bu maç kolay kolay 1 bitmez. Yine direnen, rakibin oyununu bozan İzlanda sahada olacak. Maçta çok gol beklemiyorum. 2.5 GOL ALTI ilk tercih sonra Fransa diyorum!

Euro 2016 iddaa tahminleri ve maç yorumları ile size Cem TOP turnuva boyunca kazandırmaya devam edecek. Günün Kuponu sitesini takip ederek siz de iddaa’da kazanabilirsiniz.

CEVAP VER